Гаџети

Дали „Аpple“ ќе го укинува „Home“ копчето ?

Повеќе странски интернет портали за технологија веруваат дека „Apple“ ќе го укинува „Home“ копчето што ќе овозможи да се има екран по целата големина...

Harley – Davidson лансира целосно електричен мотор!

Легендарната американска компанија Harley-Davidson ја потврди својата намера до 2021 година да лансира свој прв целосно електричен модел со сериско производство. Во 2014 година производителот...

Lenovo е првата компанија која претстави флексибилeн телефон!

Lenovo CPlus е телефон кој можете да го носите како алка, иако можеби поинтересен е Folio таблет компјутерот кој може да го чувате превиткан...

Направете сами домашен проектор од картонска кутија од телефон!

Стануваме се' повеќе зависни од нашите смартфони за се' повеќе работи. Расте бројот на интернет-корисници кои го користат само мобилниот телефон, а во пораст...

Новиот Galaxy S8 доаѓа со 4K екран VR и две камери!

Според извори блиски до Samsung, еден од главните новитети ќе биде имплементацијата на 4K екран со резолуција од 3840 x 2160 пиксели. Целта на...

„Nike“ патиките што сами се врзуваат пуштени во продажба ( Видео )

Фантастичниот концепт на „NIKE“ инспириран од филмот „Враќање во иднината“ конечно дојде до своите најверни фанови. Прво за нив, а подоцна кога ќе отпочне...

Генијален будилник

Овој генијален будилник што зборува, наречен „Ruggie“ (чергиче), е дело на Винсон Том и не може да го исклучите без да станете. Внатре во чергичето...

Адидас создаде 3Д печатени патики од пластичниот отпад од океаните

Адидас соработуваше со „Parley for the Oceans“ – организација посветена на намалување на пластичниот отпад во океаните, за да ги создаде овие 3Д печатени...

Најдобриот дрон во светот

Досега имаме видено многу дронови и нивни изведби меѓутоа кога станува збор за функционалност, примена и издржливост овој дрон и неговиот принцип на работа...

НАЈНОВИ СТАТИИ