Гаџети

Запознајте го LingLong DingDong .Паметен звучник кој „очигледно“ доаѓа од Кина

Кинезите можеби се уште не се добри во смислување имиња на своите производи – она на нивниот нов паметен звучник повеќе звучи како за...

Matrix PowerWatch – часовник напојуван од телесна топлина

Електронските уреди кои што се носат стануваат се поприсутни на пазарот, но и помалечки последниве неколку години. Но за жал многу од нив, да...

Камерата на iPhone 8 ќе прави слики со 3D ефекти

Apple навреме ќе фати чекор со конкурентите за виртуелна и пренесена реалност преку новата камера на iPhone 8 за која се шпекулира дека ќе...

Селфи стиковите стануваат минато: Запознајте го мини дронот за селфи

Се очекува дека џебниот дрон за брзо време ќе ги замени селфи стиковите. Британскиот старт-ап „AirSelfie Holdings Ltd London“ го направил џебниот дрон „AirSelfie“, кој...

Овие наочари ќе ви помогнат да ослабете!

Како што пренесува "CNN", научниците од лабораторијата "Cyber Interface" од Универзитетот во Токио, тврдат дека измислиле потполно нов начин за слабеење, кој вклучува наочари...

Coca Cola го има првото шише за селфање

Coca Cola е еден од најпознатите брендови на светот, благодарение на тоа што маркетинг тимот неуморно работи за промоција и рекламирање. Во израелска подружница...

Први осврти за очилата на Snap: „Сериозно забавни“

Минатата недела Snapchat започна да ги продава своите очила. Очекувано веќе може да ги прочитаме првите прегледи за очилата. „Spectacles се можеби најдобриот уред кои...

Google Daydream View VR наскоро ќе ги поддржува и евтините Cardboard очила

Google планира новата Daydream View VR платформа да ја направи што е можно повеќе достапна за сите видови на корисници и наскоро ќе овозможи...

Најдобрите технолошки подароци за модерната жена!

Модерните жени во денешно време повеќе ќе се израдуваат доколку им подарите некое парче технологија, отколку парче облека или накит. Дека е тоа така,...

Snapchat Spectacles очилата почнаа да се продаваат преку „вендинг машини“

Една од најпопуларните социјални мрежи кај помладата публика (и кај натуралистите) неодамна лансираше очила со кои корисниците на таа мрежа ќе можат да снимаат...

НАЈНОВИ СТАТИИ