Гаџети

Snapchat би можел да достигне до вредност од 40 милијарди долари

Snapchat неодамна го промени името во Snap Inc. Сега се подготвува за излегување на берзата, па затоа сега се препукуваат аналитичарите за вредноста на...

Технологијата некогаш и сега

Уредите и гаџетите кои што ги користиме денес биле радикално различни кога првпат биле измислени, претставени на јавноста и популаризирани години или декади наназад....

Прстен-аларм против заспивање при возење

Возењето кога не сме наспани е исклучително небезбедно, но некогаш сме лимитирани со време за да стигнеме до посакуваната дестинација и спиењето мора да...

RJ X Pokemon Watch чини неверојатни 20.000 долари!?

Швајцарската компанија Romain Jerome лансираше часовник со Пикачу, најпопуларниот лик од играта Pokemon GO . На прв поглед часовникот изгледа детски, изработен со висока...

Доколку играте „Battlefield 1“, немојте да се изненадите кога ќе ја слушнете „Зајди, зајди“!

Играта на компанијата „Electronic Arts“ која многу брзо стекна голема популарност меѓу гејмерите ширум светот, „Battlefield 1“, има и единствена пратечка нумера- познатата македонска...

Мини преносен печатач кој ќе може да го носите насекаде

Овој мини робот кој функционира како преносен печатач би требало да се појави на пазарот во првото тромесечие од 2017 година, откако неговите изумители...

ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО WI-FI ПАСВОРДИ ОД СИТЕ АЕРОДРОМИ ВО СВЕТОТ

Од луѓе како Анил Полат никогаш доста. Тој е инженер по компјутерска безбедност, воедно и блогер, кој знае дека дремењето на аеродром без интернет пристап...

Instagram Stories веќе е хит

За секој кој се сомневаше: „Instagram Stories“ жнее огромен успех. Само два месеци по пуштањето на функцијата, која им овозможува на корисниците на апликацијата...

Најдобрите 20 “Android” апликации за смарт телефони

Тргајќи од тоа дека сите имаат некој просечно моќен Андроид телефон, со доволно простор и најнова верзија на оперативниот систем, ова е листата на...
iPhone 7 runs AnTuTu, takes the crown

AnTuTu апликацијата за тестирање докажа дека iPhone 7 е најбрз смартфон

AnTuTu бенчмаркот ја сподели својата листа на уреди кои покажаа најдобри резултати во текот на месец септември, на која и двата најнови Apple телефони...

НАЈНОВИ СТАТИИ