ИТ

Фејсбук ја празни батеријата од мобилниот телефон

Текс ворлд зон направи истражување кое покажа дека Фејсбук апликацијата е главниот виновник за брзото празнење на батеријата на мобилниот телефон. Истражувањето покажа дека по...

ВИРТУЕЛНОТО ИСКУСТВО НА КОМИЧАРОТ КОНАН О’БРАЕН

ТВ-водителот и комичар, Конан О’Браен, при посетата на You Tube Space во Њујорк, имаше прилика да ја искуси новата VR технологија на тајванската компанија HTC...

Instagram сега има опција и за стримување на видео во живо

Instagram објави две новости: стримување на видео во живо преку Instagram Stories и опцијата за бришење на фотографии и видеа од Instagram Direct. Компанијата се пофали и дека...

Запознајте го „Huawei Mate 9 Porche Design“

„Huawei“ во серијата „Mate“ го воведе новиот модел „Mate 9“ меѓутоа и ексклузивниот „Porche Design Mate 9“. Моментално ова се најјаките паметни телефони, пред се...

HP и Microsoft работат на нов Windows 10 смартфон

HP и Microsoft повторно ќе соработуваат за лансирање на уште еден Windows 10 смартфон кој треба да пристигне во февруари најверојатно за време на...

Зошто и како да ја исклучите вашата веб камера

Во трката за безбедност на повисоко ниво, неодамна ве советувавме да внимавате кога се поврзувате на јавните/отворените WiFi мрежи, а овој пат би сакале...

Перфектен телефон за selfie фанатици?

Lumee е маска за телефон која доаѓа со LED светлина околу рабовите на предниот дел. Светлината која доаѓа од производот треба да го подобри...

Ни куршум не може да го уништи овој руски iPhone

Компанијата Caviar изработи специјална верзија на iPhone 7 од титаниум... Телефонот е моќен затоа што е отпорен на куршуми од пиштол и Калашњиков. Специјалниоте...

И Oukitel има свој коњ за тркање

Oukitel го лансираше новиот модел U20 Plus, кој доаѓа со двојна камера од задната страна... Телефонот на Oukitel има две камери од 13MP од...

Лудата причина зошто секој мобилен во Јапонија е водоотпорен

Водоотпорните мобилни телефони се хит низ целиот свет во моментов, но Јапонците во нив уживаат повеќе од деценија, многу пред сите останати на Западот. прочитај...

НАЈНОВИ СТАТИИ