Tag: вирус

Се пренесува преку MINECRAFT! Софтверска „грешка на деценијата“ се шири низ сајбер просторот, загрозените компјутери ширум светот

Се пренесува преку MINECRAFT! Софтверска „грешка на деценијата“ се шири низ сајбер просторот, загрозените компјутери ширум светот

Софтверска, која корисниците почнаа да ја користат во онлајн играта Minecraft, станува голема закана за системите ширум светот, пренесува Асошиејтед Прес. ...

Студија: Дали сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување на ковид

Студија: Дали сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување на ковид

Според првичното истражување засновано на теренски податоци, сојот омикрон има „значајна“ способност да го избегне имунитетот стекнат со претходни инфекции ...

Don't Miss It

Recommended